Lepanina hotell

Maja ajalugu Kaunis ja privaatne mereäärne asukoht

Unikaalse arhitektuuriga mere kaldale rajatud puhkekeskus on olnud läbi aegade päikesenautlejate ning peredega puhkajate meelispaik!

Kunagisest Pärnu KEK´i poolt oma töötajatele ehitatud puhkekodust on tänaseks saanud suvehotell, mis ootab külalisi alates 01.maist kuni 01.septembrini – iga looduse poolt loodud ilmaga!

  • Kaunis ja privaatne mereäärne asukoht – 30 m merest
  • 34 merevaatega hotellituba kuni 99-le inimesele
  • Majutuskohti koos suvemajadega kuni 205-le inimesele
  • Võrratu merevaatega restoran Julie (kuni 100 kohta)
  • Välipaviljon koos lava – ja tantsuplatsiga – suvesündmuste läbiviimiseks
  • Grillpaviljon 15-le (tiigi keskel)
  • Saunakompleks mullivanni, kümblusbasseini ja kahe saunaga
  • Koosolekute maja Markus – kaks saali erinevate sündmuste läbiviimiseks
  • Tenniseväljakud, palliplatsid
  • Ühtne meeskond – abivalmis, rohke kogemustepagasiga ning Sinu soove arvestav!

Hotellikompleks on täna just selline nagu silm haarab nägema!

Peamajas asuvad hotelli vastuvõtt ja avar fuajee, restoran Julie, baar ning mere poole avanev 30-kohaline väliterrass, kehahoolduste ja massaaži tuba, saunakompleks aroomi- ja soome sauna, mullivanni ja kümblusbasseiniga.

Jänese- ja Oravamajades asuvad 24 kahekohalist tuba, 6 peretuba, 2 tuba saunaga ja 2 tuba mullivanniga.

Markuse seminarimajas on 2 saali: täisvarustusega seminarisaal kuni 100 inimesele ning alumine saal kohvipauside ja rühmatööde korraldamiseks 40 inimesele.

Lisaks leiab külastaja hotelli territooriumilt 21 nelja – ja 11 kahekohalist suvemaja,   karavanautode parkimisala, telkimisplatsi, tenniseväljakud, minigolfiraja, võrkpalliplatsid. Merepoolsele küljele jäävad välibassein ja päikeseterrass.

Imelised loodusvaated ja armsad õnnehetked on Sinu selle suve puhkuse parimad kaaslased! Seiklus algab siitpoolt silmapiiri – Lepanina rannast!

AJALOO kirjutamine sai alguse 1986.a, mil Pärnu KEK ehitas oma töötajate tarbeks 1986.a esimese majutushoone. Aasta hiljem valmis teine majutushoone. Mõlemas majas oli 16 tuba. Toad olid mõeldud eeskätt perekonnapuhkuseks, mistõttu olid nad 3, 4 või 5 magamiskohaga. Toad olid 16 m², iga toa juurde kuulus väike lahtine rõdu vaatega merele, kööginišš elektripliidi, toidunõude, valamu ja väikese külmkapiga. Samuti oli igas toas dušš koos tualetiga. Tol ajal pakuti võimalust viieliikmelisel perel majutuda ka kahekohalistes tubades, kus kolmele lapsele oli eraldi magamistuba ning samuti olid toas eraldi nii duši- kui tualettruum.

Lisaks kahele magamiskorpusele oli puhkekodus peahoone, milles oli söökla, baar, piljardiruum, kamina- ja televiisoriruum ning eraldiasetsev katlamaja. Puhkajatel oli võimalik veeta suurepärane puhkus sportides, jääpurjetades ning-suusatades. Lisaks on 20 minuti jalutuskäigu kaugusel Kabli küla, milles tollal olid nii kauplus, söökla kui ka baar, raamatukogu, sidesõlm ning klubi.

Üheksakümnendatel moodustati olemasoleva puhkeasutuse baasil AS Kabli, mis haldas Lepanina motelli kuni 2000.aastani, pakkudes aastaringselt meeldivat lõõgastust kaunis Kabli rannas. Lepanina oli sobivaks paigaks konverentside, nõupidamiste ja seminaride korraldamiseks. Majutust ja toitlustust nägusas sööklas pakuti kuni 110-le inimesele. Nõupidamisi oli võimalik korraldada lisaks saalile ka neljas kaminaruumis ca 25 inimesele. Külastajate käsutuses oli baar, saunad koos basseiniga, piljardiruum. Rannaliival ootasid lapsi ronimisvahendid ning võrkpalliplats. Tolle aja võimaluste piires prooviti ka sisekujunduses anda maksimumi – kasutati valget, pruuni ja oranži ning ainult geomeetrilisi mustreid.

Aastal 2000, uue omaniku käe all, sai maja uue hingamise. Motellist sai hotell, millesse sai 34 valgusküllast numbrituba. Lisaks renoveeriti peamajas olevad saunakompleks, massaaži tuba, vastuvõtt, solaarium, baar, restoran, välibassein koos terrassiga ning haljastus.